Konsekwencje niespłacania pożyczki

Niespłacanie rat kredytowych w banku, czy też każdej instytucji prywatnej, niesie za sobą spore konsekwencje oraz dodatkowe koszta. Niestety nie każdy chyba zdaje sobie z tego sprawę skoro woli unikać wywiązywania się z odpowiedzialności płacenia swoich zobowiązań. Postępując w taki właśnie sposób tracimy wiarygodność w oczach danej instytucji, ale również można by rzec, iż wchodzimy na „wojenną ścieżkę”, a więc o polubownym załatwieniu sprawy już nie będzie mowy.

Firma pożyczkowa w przypadku, gdy klient nie wywiązuje się z terminowego płacenia rat pożyczki w pierwszej kolejności wysyła stosowne powiadomienia oraz próbuje oczywiście skontaktować się z dłużnikiem w celu wyjaśnienia tej sytuacji. To dobry moment, aby otwarcie porozmawiać z przedstawicielem i wytłumaczyć dlaczego nie stać nas na kolejną ratę. Zwykle wspólnie dojdziecie do jakiegoś rozwiązania (m.in. płacenie samych odsetek przez określony czas, zawieszenie rat, wzięcie drugiej pożyczki by spłacić pierwszą). Pamiętajmy jednak, że każde powiadomienie z ich strony będzie nas kosztować, a dodatkowo zapłacimy odsetki za każdy jeden dzień spóźnienia. Dlatego właśnie tak istotne jest, aby skontaktować się z firmą jak najszybciej.

W przypadku braku jakiegokolwiek kontaktu ze strony klienta oraz chęci spłacania pożyczki, prywatna firma pożyczkowa przekazuje sprawę do firmy windykacyjnej lub komornika. Wtedy niestety koszty znów wzrosną, a nam będzie zdecydowanie trudniej dojść do jakiejś ugody. Pamiętajmy, iż zarówno nam jak i danej instytucji zależy na szybkiej spłacie kredytu, więc będą starali się zapewnić nam wygodne dla naszej sytuacji warunki, które umożliwią nam spłatę zobowiązania.

Jeśli jesteś w finansowej potrzebie...

pomożemy Ci znaleźć pożyczkę


Nie wymagamy zdolności kredytowej

Nie musisz przedstawiać zaświadczeń o zarobkach

Nie potrzebujemy zgody Twojego małżonka

Nie sprawdzamy historii w BIK

Wystarczy nam TYLKO Twój DOWÓD OSOBISTY


Podaj poniżej swoje imię i adres e-mail a
OD RAZU prześlemy Ci ofertę najlepszych pożyczek "na dowód"

Zgadzam się z Polityką Prywatności
Podobne wpisy:

  1. Co grozi za niespłacanie pożyczki
  2. Kto odpowiada za prywatne pożyczki i kredyty bez bik po rozwodzie?
  3. Co grozi klientowi jeśli w ogóle nie spłaca pożyczki?
  4. Szybkie pożyczki chwilówki z komornikiem
  5. Jakie dokumenty potrzebne do pożyczki?
This entry was posted in Kredyty, Pożyczki and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.